Co dokáže udělat fotopast pro vaše bezpečí?

Ostatní

Mít pozemek bez jakéhokoliv zabezpečení je v dnešní době zbytečný risk. Někteří lidé mají vysoký nedobytný plot, jiní mají hlídacího psa nebo třeba kamerový systém. Existuje ovšem i další možnost, jak mít majetek pod dohledem. Jedná se o fotopasti. Pro mnoho lidí jde o známou věc a jsou i tací, kteří o nich ještě neslyšeli.

Co jsou fotopasti a co dokáží?

Jedná se o malá zařízení, která jsou velikostně podobná digitálnímu fotoaparátu. Neumísťují se na dům, ale na strom. Přírodovědci je často používají ke sledování zvířat v divoké přírodě. Vy je můžete použít pro ochranu majetku. Když se fotopast připevní na strom, stane se zde prakticky neviditelnou a budete o ní vědět pouze vy. Fotopast nesnímá v kuse, ale jen tehdy, když její PIR čidlo zachytí tepelný pohyb. Následně vetřelce zachytí na snímek nebo videozáznam, podle toho, co si nastavíte. Fotopast reaguje ve zlomku vteřiny a není možné záběru utéct. Fotopast pracuje dokonce i v nočních hodinách, protože disponuje nočním přísvitem. Nastavíte si, v jakých hodinách má být aktivní, aby nesnímala tehdy, když se na pozemku budete pohybovat.

Jelikož je fotopast na baterie, můžete ji umístit kamkoliv na pozemku, třeba i na konec zahrady. Fotopasti jsou odolné a vydrží venku spolehlivě fungovat 365 dní v roce. Jak si prohlížet snímky? Fotopast můžete propojit s počítačem nebo televizí. Když máte fotopast s LCD displejem, můžete si snímky prohlížet na těle fotopasti. Nejlepší volbou jsou ovšem fotopasti disponující GSM modulem, takové fotopasti vám budou pořízené snímky okamžitě odesílat na váš telefon formou MMS nebo na email. Dříve byly fotopasti drahé, dnes je jejich cena nízká a za minimální náklady si můžete i vy pořídit na zahradu tohoto strážce, kterému nic neunikne.