Co je to Advertoriál a jak ho využít k získávání zpětných odkazů

Ostatní

Každý podnikatel ví, že reklama je pro jeho činnosti velmi zásadním pomocníkem. Jakou reklamu však vybrat, aby byla co nejúčinnější? Jednou z možností je nákup advertoriálů.

Co je advertoriál a jak funguje?

Jedná se o placenou reklamu řadící se do oblasti tisku, jež má podobu článku či jiného formátu. Jako tištěná reklama má podobu nezávislého redakčního textu. Pokud se používá v televizních přenosech, pak se jedná o krátkou informativní prezentaci produktů či služeb. Může to být prezentace samostatná nebo zařazená do jakéhokoli televizního pořadu.

Advertoriály se velmi často využívají jakou součásti kampaní, jež vysvětlují problematiku a výhody nabízeného produktu či služby více podrobněji, tudíž pro ně nestačí pouze několik málo slov, která se využívají v klasických reklamních vizuálech. To je velká přednost, díky níž si zadavatelé advertoriály objednávají. Klasická reklama obsahuje pouze hesla a zkratkovitá sdělení, oproti tomu advertoriály poskytují více informací a jsou navrženy tak, aby zaujaly. V médiích bývají označeny viditelně jako inzerce a to speciálními pojmy, mezi něž patří speciální inzertní projekt, komerční příloha či speciální promo.

Na koho se obrátit?

Pokud i vy hledáte účinnou reklamu ve formě advertoriálu, obraťte se na portál Pryard.com. Jedná se o web, kde si můžete zakoupit PR články na magazíny, díky kterým podpoříte získávání zpětných odkazů na cizích webech. Zajímavé informace naleznete v blogu Pryard. Pro další vyhledávání je potřebná registrace, díky které získáte přístup k seznamu článků. Naleznete zde i podrobný popis pro administraci a nastavení. Svůj advertoriál můžete nechat umístit nejen na webové stránky, ale také na Instagram, Twiter, Facebook či Youtube. Díky tomu se povědomí o vás dostane mezi širokou veřejnost.