Internetové připojení

Tipy & rady

Dnes již opravdu jen málokdo ví, co je email, webové stránky, video, online hry, Facebook a jiné sociální sítě, Skype, Seznam a celá řada dalších služeb či informačních zdrojů. To vše dohromady je internet, kterému se také říká „síť sítí“ nebo zkráceně „net“. Základem internetu je globální počítačová síť, která propojuje obrovské množství počítačů, jak velkých (serverů), tak malých osobních počítačů, kterými jsou PC, notebooky, netbooky, tablety nebo chytré telefony. Globální počítačová síť umožňuje přenášet informace z jednoho počítače do druhého.

Co všechno Internet ještě tvoří?

Vedle obrovského množství počítačů jsou to také nejrůznější síťové prvky, chcete-li „krabičky“, které slouží k vlastní komunikaci uživatelů internetu. Jsou to například routery, switche a další. Přenos dat a připojení k internetu se neobejde bez složité infrastruktury tvořené velkým množstvím kabelů optických i metalických, bezdrátových spojů s pomocí mikrovln nebo Wi-Fi. Značná část internetové komunikace je umožněna také přes satelity umístěné ve vesmíru.

Hledáte levné připojení k internetu?

Levné a spolehlivé připojení k internetu nabízí poskytovatel připojení k internetu, kterým je v teplickém regionu na severu Čech společnost DSLONE s.r.o., se sídlem v lázeňských Teplicích. Tato firma poskytuje jak právnickým tak fyzickým osobám internetové připojení jak ve větších městech, jako jsou samotné Teplice, Duchcov či Krupka, ale zajišťuje pokrytí i v těch nejmenších vískách, jako jsou Novosedlice, Srbice, Hudcov, Přestanov, Přítkov, Lahošť a další.

Nabídka služeb

  • Switch – TP-LINK TL-SF1008D – je vhodný k rozvedení sítě co celé domácnosti či jiného prostoru a pro připojení více počítačů do jedné sítě. Umožňuje přenos 10 až 100 Mb/s
  • hAP lite classic RB941-2nD – jedná se o domácí router, jehož pomocí lze doma bezdrátově připojit notebooky či chytré telefony
  • Mikrotik LHG 5 – je vhodné pro připojení domácností
  • Ceragon – profesionální řešení pro připojení páteřních spojů je vhodné pro malé i velké firmy.