Je váš pozemek v bezpečí? Zjistěte to s pomocí fotopasti

Ostatní

Současná doba bohužel není příliš bezpečná. Pokud disponujete nemovitostí, je vhodné ji správným způsobem chránit. Stále je mnoho lidí, kteří nemají na pozemku žádné bezpečnostní prvky. Někteří si je nepořizují, protože si myslí, že jsou rizika příliš malá nebo proto, že si myslí, že jsou bezpečnostní prvky příliš drahé. Ve skutečnosti mohou stát pakatel a zajistit vám klidné spaní. Nejpopulárnějším bezpečnostním prvkem současnosti jsou fotopasti.

Proč použít fotopast?

Jedná se o poměrně malá a nenápadná zařízení, která jsou svou velikostí podobné fotoaparátu. Fotopast je maskovaná a umístí se na strom, ze kterého bude monitorovat konkrétní plochu, třeba váš pozemek. Na fotopasti je citlivé PIR čidlo, které reaguje na tepelný pohyb. Když se na váš pozemek dostane jakékoliv zvíře nebo člověk, fotopast ho během zlomku sekundy vyfotí nebo nahraje na video. Jelikož fotopast nesnímá v kuse, budete si na ní prohlížet jen záběry vetřelců, nikoliv žádný prázdný záznam.

Kvalitní fotopasti disponují neviditelným nočním přísvitem, takže dokáží i za naprosté tmy vyfotit vetřelce, aniž by si toho všiml. Fotopast si můžete zcela nastavit, takže si nastavíte, kdy má být aktivní, jestli má snímat videa, fotky nebo obojí a další. Záznam si můžete prohlížet na displeji fotopasti nebo třeba i na počítači nebo v televizi. Fotopasti jsou velmi odolné a vydrží ve venkovním prostředí spolehlivě fungovat po celý rok. Na běžné fotopasti si prohlížíte záznam zpětně. Pokud chcete mít aktuální přehled o dění na vašem pozemku, ideální volbou je pořídit si GSM fotopast, která vám bude pořízené snímky okamžitě zasílat na telefon formou MMS nebo na váš email. Ceny fotopastí jsou v dnešní době již velmi nízké a jedná se o minimální investici do kvalitního zařízení, které vám zajistí klidný spánek.