Judgement hlásí rekordní prodeje. To vše po kokainové aféře svého dabéra

Zajímavosti

V důsledku kokainového úletu jednoho z dabérů titulu Judgement se SEGA rozhodla hru stáhnout z prodeje. To však vyvolalo velkou lačnost fanoušků.

Dabér s bílým nosem

Co je potřeba k tomu, aby se titul prodával? Kvalitní grafika? Skvělá hratelnost? Nebo dobrá cena? Omyl! Někdy prostě jen stačí dabér, co jede v kokainu.

Titul Judgement, tedy hra ve stylu Yakuzy měla být stažena z prodejů z toho důvodu, že jeden z dabérů byl zatčen za držení tvrdých drog, specifičtěji kokainu. K tomu jsou v Japonsku velice citliví a herec tím způsobil velké problémy sobě i celému titulu. Ovšem ne nadlouho.

Prodeje rostou jako divé

Celá jeho aféra totiž udělala titulu obrovskou reklamu a její prodeje se začaly zvedat. K dnešnímu dni dosáhly takového množství, že bylo vyprodáno 97 % celosvětových zásob. A to všechno po známení SEGY, že tento titul stáhne z prodeje. Hráči začali okamžitě v panice nakupovat.

Nadšení ze strany SEGA ale nečekejte. “Mrzí mě, že se hra začala tak dobře prodávat kvůli takové kontroverzi. Dokonce jsme dosáhli třetího místa v prodejích na Amazonu. Říkal jsem si, proč si ji hráči nekoupili rovnou. Ale jinak jsem samozřejmě rád za to, že se daří Judgement prodávat. 97% světových zásob už je prodáno. Hned při Takiho zatčení jsem byl hodně zaskočený a nakonec jsem hlasoval pro zastavení prodejů,” prozradil producent Nagoshi.

Momentálně tedy bude velice zajímavé sledovat, co se bude dít dál a jak se SEGA k celé věci postaví.