Porovnali jsme pro vás rychlosti internetu v ČR. Vyberte si ten nejlepší.

Ostatní

Většina lidí si v dnešní době zvykla, že má neustále k dispozici internet. Stala se z toho povinnost, ale také závislost. Lidé jsou rádi, když mohou kontrolovat sociální sítě nebo když mohou využívat své online aplikace naprosto kdekoliv. Dokonce i při hledání zájezdů lidé část jako první zjišťují, jestli je na daném místě k dispozici Wi-Fi připojení. Obzvláště důležitý je internet v domácnosti, protože zde se lidé připojují nejčastěji a často se věnují činnostem, ke kterým je potřeba skutečně rychlý a kvalitní internet, jde například o sledování online přenosů nebo hraní náročných online her.

Jaké připojení je nejrychlejší

Na cestách lidé často využívají mobilní internet, ten je dobrý v tom, že je pro vás k dispozici kdykoliv, ale jeho rychlost není velká a také jste zde obvykle omezeni v množství dat. Tento internet není nejlepším řešením pro domácnost, proto se využívá v domácnostech spíše tam, kde není možné využívat internet po kabelu. V ostatních případech se vyplatí používat DSL internet, tedy internet, který vede přes telefonické vedení. Takový internet je stabilní, je u něj vysoká rychlost připojení a nejste zde omezeni v datech. Kolik toho víte o rychlosti internetu od vašeho poskytovatele? Je vhodné znát, jakou máte rychlost internetu. Rychlost internetu si dnes můžete i snadno změřit, abyste věděli, jestli je taková, jakou vám poskytovatel slíbil.

Velký nebo malý poskytovatel

V České republice je velmi oblíbený o2 internet, velkých poskytovatelů je v tuzemsku hned několik. Také u nás najdeme několik desítek tisíc menších lokálních poskytovatelů. Jestliže nejste se současným poskytovatele spokojení, je vhodné si vybrat takového, který vám zajistí za danou cenu lepší podmínky. Porovnání poskytovatelů není složité a vždy je vhodné za danou cenu získat to nejlepší, co je na trhu. U velkých poskytovatelů máte často možnost výběru z balíčků, které vám zajistí výhodný internet v kombinací s televizí nebo jinými službami.