Hra Far Cry: Jaký díl je nejlepší?

Ostatní

Jedna hra – šest dílů, z nichž každý nabízí trochu jiný zážitek. To je herní série Far Cry, která je tu s námi už od roku 2004. Srovnali jsme pro vás všech 6 dílů. Který z nich je ten nejlepší?

Far Cry – střílečka s příběhem

Akční videohru Far Cry vydala francouzská společnost Ubisoft už v roce 2004. První díl přinesl na svou dobu skvělé grafické zpracování a široké herní možnosti. Hra začíná krátkým příběhem, kdy hlavní postava Jack ztroskotá na pustém ostrově plném Trigenů (mutantů). Na začátku vůbec netušíte, co je cílem a kam se příběh vyvine – úkolem je ale přežít. První díl nabízí celkem 20 složitých misí, při kterých se zapotíte. To především z toho důvodu, že hra se nedá ukládat. Navíc máte obrovskou volnost a možnost zasednout za několik dopravních prostředků a pohybovat se na rozmanitém tropickém ostrově. Na svou dobu je Far Cry 1 opravdu pokroková střílečka, která vám nabídne mnohem víc než jakékoliv jiné PC hry.

Far Cry 2 – krásy Afriky

Druhý díl překvapil božskou grafikou, která autenticky vykreslila africký kontinent. Přibylo mnoho nových možností – například výběr hlavní postavy, za kterou chcete hrát. Velikost herní plochy je neskutečch 50 km², na kterých se můžete volně pohybovat. Budete svědky občanské války, uvidíte velmi reálně vytvořenou savanu, džungli a africké slumy. Díl vás vtáhne a dýchne na vás jeho atmosféra. Stejně jako v jedničce, máte široký výběr zbraní. Nově se budete potýkat s nemocemi typickými pro tuto oblast, jako je například malárie. Na rok 2008 je zpracování úchvatné a jde o jeden z nejlepších dílů z hlediska autentičnosti prostředí.

Nejlepší herní techniky přinesl Far Cry 3

V roce 2012 vyšel třetí díl této herní série. Odehrává se opět na tropických ostrovech stejně jako první díl, nicmégrafické zpracování se posunulo obrovsky dopředu. Třetí díl je rozhodně nejlepší z herního hlediska. Objevují se tu prvky RPG, perky a systém craftování. Máte možnost kutit a plnit vedlejší úkoly. Díky tomu zlepšíte své schopnosti a protivníky dokážete zneškodnit například ve skoku, z výšky, z vody nebo z těsné blízkosti. Nově lze díky fotoaparátu ozna

ovat nepřátele a zanést jejich pohyb na mapu. Prostředí je oproti první dvěma dílům desetkrát větší. Při hře se tak rozhodně nebudete nudit, protože i poflakování po ostrově bude velká zábava.

Far Cry 4 – zasněžené vrcholky Himalájí

Na čtvrtý díl nemuseli fanoušci příliš dlouho čekat, vyšel už roce 2014. Kromě nového prostředí a příběhu ale nepřinesl téměř žádná vylepšení. Příběh se odehrává v oblasti Himalájí a zabírá podobně velké prostředí jako předchozí díl. Zajímavé je, že hra nabízí hned několik různých konců. Důvodem je to, že se můžete rozhodnout, jaké mise budete plnit. Herní principy zůstaly stejné jako ve třetím díle, novinkou je hák, se kterým můžete šplhat na kopce.

Přinesly poslední dva díly něco nového?

Hra Far Cry 5, vydaná v roce 2018, se odehrává v americkém státu Montana. Jako hlavní hrdina se budete potýkat se sektou, která ve městě páchá spoustu škod. Stejně jako v ostatních dílech nechybí ani zde otevřený svět, obrovská možnost pohybu a mnoho postav. Nevýhodou je celkem předvídatelný příběh a identická herní struktura. Úplnou novinkou z roku 2021 je Far Cry 6, která má opět stejnou strukturu, jak je tomu zvykem už u všech dílů. Příběh se odehrává na ostrově v Karibiku a nabízí velké množství aktivit i drobná vylepšení. Revolučními ale stále zůstávají první a třetí díl, které přinesly nejvíce vylepšení a změn.

Zdroj obrázku: sashsathish7094 / Shutterstock.com